Psot.pl

Przeżyjmy to razem

Witaj ~GościuZaloguj/Zarejestruj

Witamy cię ~Gościu! Jeżeli jesteś u nas pierwszy raz i nie masz jeszcze konta, zapraszam cię do Rejestracji! Jeżeli zapomniałeś hasła, Przypomnij je!

Wojna Zimowa (1989) lektor pldodany: 14/03/2010

Gatunek:
Wojenne
Data Dodania:
14/03/2010
Wyświetleń:
1918
Komentarzy:
0
Opis: (krótkie streszczenie fabuły filmu):

Film obrazuje wojnę radziecko-fińską, która rozegrała się między XI 1939r. a III 1940r. Związek Radziecki w obawie przed inwazją wojsk niemieckich przez terytorium Finlandii, wywierał nacisk na swego niewielkiego sąsiada, żądając dzierżawy fińskich terytoriów pogranicznych i wysp o strategicznym położeniu. Finlandia odmówiła i 30 XI 1939 roku Sowieci zaatakowali. Armia radziecka składała się z 23 dywizji i liczyła 450 tysięcy żołnierzy. podczas gdy armia fińska pod dowództwem marszałka Mannerheima zmobilizowała zaledwie 160 tysięcy żołnierzy. Wielu z nich walczyło własną bronią, w cywilnych ubraniach. Finowie, wyspecjalizowani w walkach zimą, dzielnie odpierali ataki wojsk radzieckich. Wykorzystywali taktyki wojny partyzanckiej. Na nartach, rzucali we wroga butelkami z benzyną. Stąd pochodzi żartobliwa nazwa


Wojna Zimowa (1989) lektor pldodany: 14/03/2010

KomentarzeOpinie użytkowników

  • Psot: Jeszcze nikt tego nie komentował, może Ty to zrobisz... (dawno temu :))

    KategorieFilmy / Seriale

    Użytkowników:18203 Online:23 Zarejestrowanych dzisiaj:27 Filmów w bazie:7457 Odcinków Seriali:19816

    Uwaga, żaden z materiałów wideo nie jest hostowany na serwerze Psot.pl. Serwis udostępnia tylko i wyłącznie informacje o filmikach, filmach i serialach oraz umieszcza linki do zamieszconych materiałów na serwisach hostujących np. (YouTube, MegaVideo, Vimeo). Wszelkie roszczenia prawne należy wnośić do administratorów serwisów udostępniającyh materiały. Serwis Psot.pl nie odpowiada za materiały umieszczone przez użytkowników oraz ich komentarze.