Psot.pl

Przeyjmy to razem

Witaj ~GociuZaloguj/Zarejestruj

Witamy ci ~Gociu! Jeeli jeste u nas pierwszy raz i nie masz jeszcze konta, zapraszam ci do Rejestracji! Jeeli zapomniae hasa, Przypomnij je!

Agatha Christie: Poirot (1989-2010) S01E41 Kot wśród gołębi / Cat ...dodany: 15/09/2011

Gatunek:
Agatha Christie: Poirot (1989-2010)
Data Dodania:
15/09/2011
Wywietle:
2687
Komentarzy:
0
Opis: (krtkie streszczenie fabuy serialu):

Herkules Poirot , postać stworzona przez Agathę Christie, to jeden z najsławniejszych detektywów na świecie. Opowiadania pisarki zaadoptowano na potrzeby filmu. Ich bohater - Herkules Poirot - bez względu na miejsce i okoliczności tropi przebiegłych morderców. Poirot urodził się w Belgii, gdzie pracował jako oficer policji. Po I wojnie światowej przeprowadza się do Anglii i rozpoczyna drugą karierę, tym razem prywatnego detektywa. Charakterystyczne dla niego rysy postaci to mały wzrost, jajowata głowa, starannie pielęgnowane wąsy, ubiór dandysa (mężczyzny przesadnie dbającego o strój i formy towarzyskie), obsesja na punkcie porządku i symetrii, a także pogarda wobec klasycznych metod detektywistycznych. Poirot stawia raczej na psychologię zbrodni. Raz nawet założył się ze swoim przyjacielem Inspektorem Jappem, że może rozwiązać zagadkę nie ruszając się z krzesła, a używając jedynie swoich "małych szarych komórek". Podobnie jak wielu innych detektywów ze "złotego wieku" powieści kryminalnych jest stanu wolnego (jak np. panna Marple czy Sherlock Holmes). W jednej z powieści wiadomo, że Herkules Poirot jest jedną z najbardziej wpływowych osób w Anglii (zna rodzinę panującą, premiera i arystokratów). Wiadomo również że jest bardzo bogaty. Po raz pierwszy pojawia się w powieści Tajemnicza historia w Styles w 1920, ale sławę zyskuje dopiero po wydaniu Zabójstwa Rogera Ackroyda w 1926 r. Powieść ta, a zwłaszcza jej zakończenie, stanowi przełomowy moment w historii powieści kryminalnych. W ostatniej książce z Poirotem pt. Kurtyna, wydanej w 1975 r., Christie uśmierca stworzoną przez siebie postać. Sama przyznała, że miała go po prostu dość. Co ciekawe, powieść ta została wydana rok przed śmiercią autorki, ale powstała wiele lat wcześniej. Christie już w czasie II wojny światowej pracowała nad ostatnią powieścią z Poirotem, która miała być efektownym pożegnaniem detektywa ze światem. Autorka nie podejrzewała, że będzie żyła jeszcze tak długo i napisze jeszcze wiele książek o belgijskim detektywie. Akcja większości powieści z Poirotem toczy się w Anglii. Od czasu do czasu wybiera się on na kontynent, by pomóc zaprzyjaźnionym policjantom lub przypadkiem pojawia się w miejscu, gdzie dokonano zbrodni. Po sukcesie z 1926 roku, najważniejsze powieści z udziałem Poirota ukazały się w latach 1932-1942. Takie tytuły jak Morderstwo w Orient Expressie (1934), A.B.C. (1936), Karty na stół (1936), Śmierć na Nilu (1937) czy Pięć małych świnek (1942) stały się popularne wśród czytelników oraz zyskały pochwały krytyków.Agatha Christie: Poirot (1989-2010) S01E41 Kot wśród gołębi / Cat ...dodany: 15/09/2011

KomentarzeOpinie uytkownikw

  • Psot: Jeszcze nikt tego nie komentowa, moe Ty to zrobisz... (dawno temu :))

    KategorieFilmy / Seriale

    Uytkownikw:18290 Online:5 Zarejestrowanych dzisiaj:27 Filmw w bazie:7457 Odcinkw Seriali:19816

    Uwaga, aden z materiaw wideo nie jest hostowany na serwerze Psot.pl. Serwis udostpnia tylko i wycznie informacje o filmikach, filmach i serialach oraz umieszcza linki do zamieszconych materiaw na serwisach hostujcych np. (YouTube, MegaVideo, Vimeo). Wszelkie roszczenia prawne naley wnoi do administratorw serwisw udostpniajcyh materiay. Serwis Psot.pl nie odpowiada za materiay umieszczone przez uytkownikw oraz ich komentarze.